Avicii
Interpreti

Avicii

Avicii, vlastným menom Tim Bergling (8. september 1989) bol švédsky DJ, remixér a hudobný producent.
Na hudobnej scéne sa pohyboval už od roku 2006. Jeho singel „Bromance“ (vydal ho pod pseudonymom Tim Berg) sa dostal do prvej dvadsiatky v Belgicku, Holandsku a Švédsku. Vokálna verzia tejto skladby „Seek Bromance“ bola vydaná krátko nato, pričom dosiahla 13. miesto v rebríčku UK Singles Chart. V septembri v roku 2013 vydal svoj debutový štúdiový album s názvom TRUE.
Medzi Aviciiho vplyvy patrí tvorba interpretov ako Tiësto, Daft Punk, Laidback Luke, Eric Prydz a bývalí členovia Swedish House Mafie – Sebastian Ingrosso, Steve Angello a Axwell.
Počas kariéry spolupracoval s hviezdami ako Madonna, Robbie Williams, David Guetta, Wyclef Jean či Nile Rodgers. Na konte má American Music Award, Billboard Music Award, dve MTV Europe Music Awards či dve nominácie na Grammy. Americký magazín Forbes ho v roku 2016 zaradil do zoznamu najsľubnejších mladých Európanov.
O jeho kariérnom vzostupe bol v roku 2017 natočený film AVICII: TRUE STORIES.
Zomrel v apríli 2018.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac