Bacmaňákové Lenka a Evka
Interpreti

Bacmaňákové Lenka a Evka

Folklóru a ľudovej hudbe sa sestry venujú už viac ako 20 rokov. Začínali ako malé deti v detskom folklórnom súbore v Oščadnici, kde pôsobili ako výborné speváčky a tanečníčky.
Po dovŕšení 15-tich rokov prešli sestry do súborov Račan a Drevár. S týmito súbormi navštívili mnohé krajiny ako CHORVÁTSKO, SRBSKO, TURECKO, MEXIKO a iné. Heligónka im učarovala o čosi neskôr. Prvá, ako 12-ročná sa na nej učila hrať Lenka. Tento nástroj si prvý krát všimla na prehliadke heligonkárov v Oščadnici a veľmi sa jej zapáčil. Keďže jej ujo jednu  heligónku vlastnil, požičala si ju a učila sa na nej doma hrať. V hre sa však zdokonalila až  počas účinkovania v skupine heligonkárov Kysucký prameň, kde pôsobila 10 rokov. Neskôr sa k nej pridala aj sestra Evka a momentálne tvoria najznámejšie sesterské heligonkárske duo. Vidieť ste ich mohli už v mnohých televíznych reláciach na Slovensku , v Čechách, v Poľsku. Ich účinkovanie si však všimli aj za hranicami Česka, Slovenska či Poľska. Dostali mnohé ponuky na vystúpenia do krajín ako  Srbsko, Chorvátsko, Taliansko, ale aj  do Jordánska či ďalekej Indie.

 
Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac