Lea Danis
Interpreti

Lea Danis

Lea Danis je slovenská electro-popová speváčka, ktorá na slovenskú scénu priviala nový hudobný vietor. Jej fanúšikovia ju registrujú najmä spoluprácami so zahraničnými producentmi a kvalitným zvukom. Verejnosť oslovila Lea už v roku 2016, a to hneď chytľavými prvotinou Sunshine. Spolupracovala na nej s tímom v Belgicku a Holandsku, ktorí majú na konte mená ako Franz Ferdinand či The Muse. Po návrate na Slovensko dostala viacero ponúk, z ktorých ju najviac oslovila tá od slovenského producenta Jána Zborovjana z produkčného štúdia Audio Wizzards. Nasledoval úspešný singel Dance z jeho dielne, ktorý sa hneď dostal do slovenskej rotácie. Postupne vyšli single Nádej, Closer, The Sky a doteraz najvydarenejšia skladba Follow z roku 2019, na ktorej pracoval aj Američan Randy Merril, známy spoluprácami s Lady Gaga či Justinom Bieberom. Tanečná pieseň sa dostala do Top15 najhranejších skladieb v slovenskom éteri. Na tanečnej pecke spolupracovala so švédskym tímom. Ešte pred vydaním s Leou podpísalo exkluzívnu zmluvu švédske vydavateľstvo OMG. Lea do toho času vydávala hudbu prostredníctvom britského distribútora AWAL, ktorý si ju vybral na svoj roster. 
Lea nie je výplodom speváckej súťaže ani výrobkom marketingového tímu. Podporu si získava ako nezávislá speváčka, textárka a producentka nielen na Slovensku, ale spoluprácami postupne aj v iných kútoch sveta. V roku 2020 získala svoju prvú nomináciu v prvom kole ankety OTO v kategórii Speváčka. Výsledkom tvrdej práce je debutová zbierka singlov s názvom In Between the Worlds.
Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac