Exgravis / Kornel Kori
Interpreti

Exgravis / Kornel Kori

Kornel Kori – exGRAVIS  je pokračovaním kultovej legendárnej rockovej skupiny Gravis, ktorá zažiarila aj ako skladateľská a doprovodná skupina Mariky Gombitovej – najslávnejšej slovenskej speváčky a v roku 1988 po nástupe speváka Kornela Kori Kadlubiaka skupina zažívala prvenstvo na scéne slovenskej rockovej a pop scéne. Pôsobenie Gravisu na hudobnej scéne sa datuje od roku 1982 – 1990. Zakladateľmi boli dvaja hudobníci Štefan Hegedus a Gabo Dušík  - chlapci z maďarského gymnázia v Bratislave. Výsledkom sú 3 úspešné LP, medzi nimi aj LP so speváčkou Marikou Gmobitovou. Najviac predávanou LP sa stala LP z r. 1989 s názvom Kolotoč masiek. Sú na nej hitové pesničky ako Samotár, Sladký smútok prázdnych dní, Lady, a samozrejme Daruj mi svoj najkrajší deň a Skúšky z lásky – obe pesničky sa hrajú dodnes v rádiach ako nezabudnuteľné skvosty slovenskej pop - rockovej hudby.
Po nežnej revolúcii na Slovensku nastalo akési vzduchoprázdno na scéne slovenskej pop scény a obrovský nával západných nosičov a video klipov úplne zahltil hudobný trh Slovenska. Kríza domácej produkcie ako aj muzikantov zasiahla aj skupinu Gravis, ktorá oficiálne ukončila spoluúčinkovanie v roku 1990. Zakladatelia - Štefan Hegedus a Gabo Dušík pokračovali v hudobnej karére ako vydavatelia, producenti a skladatelia muzikálov.
Spevák Kornel Kori následne posobí ako gitarista a interpret zahaničných piesní vo veľkých dancingoch s novou hudobnou skupinou Style Live Band v Nemecku a vo Švajčiarsku približne 2 roky. Jedným z nesplnených snov speváka Kornela Koriho bolo odpotápať najkrajšie korálové bariéry sveta a po absolvovaní mnohých náročných potápačských skúšok prepája svoju filozofiu a zmýšlanie na športové a rekreačné potápanie, a ako inštruktor vysokého rangu IANTD do dnes učí a potápa v moriach a oceánoch celého sveta ako inštrukor a skvelý podmorský fotograf. Do dnes má za sebou cca 3500 morských ponorov a vyše 750 kvalitne individuálne vyučených žiakov v systéme IANTD.
Kornel Kori sa v roku 2016 vracia na scénu slovenskej rockovej muziky ako unplugged band a neskôr elektrik band Kornel Kori – exGRAVIS 1 rok účinkuje a preskúmava hudobnú scénu s myšlienkou na nový CD album. K tomu prichádza koncom roku 2018 keď s klaviristom Mariánom Kocanom pripravuje podklady k aranžovaniu a nahrávaniu v modernom štúdiu bývalého gitaristu, producenta a aranžéra Štefana Hegedusa. S nahrávaním nových piesní v štúdiu sa začína v januári v roku 2019. Výsledkom je nové CD s názvom Okná milencov s 11 pesničkami v štýle rock, pop-rock, rock n roll, big beat. Na albume sa objavujú piesne aj v anglickom jazyku a dokonca prespievaná verzia Purple rain od speváka Prince – ako duet so speváčkou Bibi Surovčíkovou. Skladateľ a textár slovenských verzií je Kornel Kori, anglické texty sú od Daniela Kuciaka a Anja Maria Svenkerud z Nórska. Kornel Kori sa vyjadruje k charakteru CD  takto: vsunieš CD do prehrávača v aute a nevnímaš ako ti ubieha dlhá únavná cesta a poklepkávaš si ľavou nohou o koberec až do poslednej pesničky a zabudneš na svoje všedné starosti. A to bolo mojim cieľom. Neunudiť poslucháča a primeť ho, aby si CD s radosťou opať pustil na ďalšej autostráde.
Kornel Kori exGRAVIS má za sebou už množstvo koncertov na veľkých pódiach Slovenska a so svojou nezabudnuteľne pop - rockovo rytmickou a melodickou  hudbou už obsadzuje doležité reláciie v Slovak TV.  Mieria do Česka a samozrejme Koriho snom je zahrať si v zemi odkiaľ pochádza časť jeho rodičov a prarodičov po mame, v Maďarsku.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac