Fifo a Vierka
Interpreti

Fifo a Vierka

Príbehy interaktívneho divadielka Fifo a Vierka sú plné fantázie, spevu, tanca, hudby a zábavy. Interaktívne zapájajú deti priamo do deja a snažia sa ich motivovať. Témy sú prekladané hravou formou pomocou rozprávkového deja a vlastnosťami bábkových postavičiek. Zo svojimi predstaveniami cestujú od rodného Záhoria až po východné Slovensko. Vlastné pesničky, pútavý dej a originálny prejav dvoch hercov (Vierka Šusteková a Martin Filip) zaujal nielen deti, ale i rodičov.

História:
V roku 2013-2014 v Senici vznikla nádherná myšlienka vytvoriť rozprávkovú postavičku, ktorá by bavila deti na podujatiach OZ Element, ktorého zakladateľmi sú Vierka Šusteková a Martin Filip. Tak sa narodil Šašo Fifo. Ako prvý ho stvárňoval a dotvoril Filip Buchta. Filip mal však veľa povinností a záujmov nielen v škole, ale i v súkromí. Niekto ho musel nahradiť. Martin Filip. Avšak Martinovi bolo ako Fifovi samému smutno a tak prizval k sebe Kamarátku Vierku. A tým sa všetko odštartovalo. Začali spolu písať scenáre, vytvárať kulisy, kostýmy, prvé bábky, hudbu i texty. Dnes fungujú ako interaktívne divadielko Fifo a Vierka.

Dnes fungujú v spolupráci:
Mgr. Art. Laura Nemečkayová - dramaturgická spolupráca
Kristína Hroznová - kulisy, bábky
Miška Petrovičová - kostýmy
Anna Gajová - ilustrácie
C-A-T - maňušky
Filip buchta - kulisy, scenár
Peter Kavický - zvuk, postavička škriatka špinka
Martin Filip - kulisy, bábky, kostýmy, scenár, FIFO, fotgrafia, managment, video
Vierka Šusteková - kulisy, bábky, kostýmy, scenár, hudba, text, fotografia, video, Audio, VIERKA

Zobraziť viac

Diskografia

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac