Gladiator
Interpreti

Gladiator

Kapela Gladiator pochádza z Nitry. Všetko to začalo pri športe, hudbe ale hlavne pri kamarátstve. Na základnej škole dvaja kamaráti Miko Hladký (vtedy 15 ročný) a Georgio Babulic (13 ročný) chodievali spolu hrávať futbal, tenis a počúvali spoločnú muziku ako napríklad Metallicu. Zneužili dôvery miestnej kapely, ktorá vtedy skúšala v Alekšinciach a "vlámali" sa niekoľkokrát do ich skúšobne, kde prepadli vášni nástrojov a hudby až natoľko, že na pravidelné návštevy zlanárili aj Mikových dvoch starších bratov Maroša a Dušana. Založili tak skupinu Gladiator. Hrávať spolu začali v období revolučného roku 1989, kedy bratia Miko (17), Maroš (25) a Dušan Hladký (21) spolu so svojím kamarátom Georgiom Babulicom (15) zakladajú kapelu. Po úspešnom vystupovaní na rôznych amatérskych koncertoch a festivaloch, dostávajú v roku 1991 ponuku na nahratie debutového albumu od českej firmy Zeras. Od toho roku datujú aj oficiálny začiatok skupiny Gladiator. 
V roku 1994 prišla zmena hudobného štýlu. I napriek všetkým úspechom z predchádzajúcich dvoch albumov sa Gladiator rozhodol urobiť výraznú zmenu v štýle kapely. V roku 1994 sa Gladiator na svojom treťom albume s názvom "Third eye" rozhodol prejsť z trash metalu na rockový štýl s melódiami ovplyvnenými grunge scénou. Chalani to komentovali slovami: "... hromadili sa nám melodické nápady a v trashe sme sa už nemali hudobne kam pohnúť. Okrem toho nás úplne dostala vtedy prerastajúca svetová vlna grunge" - hovorí Miko. 

Zobraziť viac

preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac