Hudba z Marsu • Trávnice

CD
Pop/Rock

Na jeseň 1996 vystúpila partia kamarátov zo školských lavíc na hudobnom festivale HuliFest prvýkrát pod názvom Hudba z Marsu. Zakladajúci členovia Sigi, Štofo, Macho, Vešpík a Katka onedlho nahrali prvé demo. Skladby z neho zabodovali v československých hitparádach. Prišla ponuka na účinkovanie na RockFm feste, rotácia skladieb v undergroundovom rádiu Ragtime, nahrávanie ďalších demonahrávok a prvého albumu Supervýlet. Vďaka nemu spoznalo Hudbu z Marsu celé Slovensko. Najviac zarezonovala pieseň s videoklipom Klára a Gogo.
Tretí album Trávnice (2005) bol hĺbavejší. Okrem popových popevkov sa na ňom objavili aj etno experimenty – skladby, v ktorých kapela použila vzorky zo starých etnologických platní so slovenským folklórom. Najznámejšími sa stali piesne Fialový kvet, Nahaj ma!, Výberové vibrácie... Basgitaristu Matúša nahradil džezmen Julo a akordeón pevne uchopil Maco.
DS

Zobraziť viac
Produkt je na sklade
9,99€
star_border star_border star_border star_border star_border

Tracklist

#
Názov skladby
Album
Čas
1.
Nahaj ma!
2.
Výberové vibrácie
3.
Horami
4.
Fialový kvet
5.
Romale čavale!
6.
Tancovať
7.
Vrany
8.
Bude dobre
9.
Výpoveď
10.
Lunárny modul
11.
Pomaly ženička!
12.
Ovce
13.
Ovce— RMX— Blue M

Video k produktu

Podrobnosti k albumu

  • Dátum vydania: 07.12.2012
  • EAN:8588003027030
  • Naše katalógové číslo: GR00182311

Napísať recenziu

Recenzie

preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac