IMT SMILE
Interpreti

IMT SMILE

IMT Smile je slovenská rocková skupina pochádzajúca z Prešova, ktorú v roku 1992 založili bratia Ivan Tásler a Miroslav Tásler. Názov kapely je zložený z iniciálok Táslerovcov. Neskôr sa k nim pridal Mirov spolužiak z konzervatória, Peter Bič (gitara). Na nahrávaní prvých nahrávok s Táslerovcami spolupracoval bubeník Martin Migaš. Od roku 1996 so skupinou začala spievať ďalšia Prešovčanka, Katka Knechtová.
V roku 1997 skupina IMT Smile vydala svoj debutový album s názvom Klik-klak, ku ktorému okrem známej skladby „Nepoznám“ vychádza aj ďalší singel s názvom „Vrany“. V roku 1998 zo skupiny odchádza Katka Knechtová a Martin Migaš, aby tak dali vznik novej prešovskej formácii s názvom Peha. Bubeníkom skupiny sa stal Martin Valihora (hrával s Richardom Müllerom, či Jankom Ledeckým). Peter Bič spolupracoval so skupinou dlhé roky, neskôr v roku 2010 si však založil vlastnú kapelu Peter Bič Projekt. V kapele hrávali aj Tomáš Okres a Viktor Špak, ktorí si neskôr založili novú kapelu Cirkus.
IMT Smile spolupracovali s vplyvnými osobnosťami a skupinami ako sú Richard Muller, Lúčnica, Kandráčovci, rapper Kali, Marián Čekovský, Zuzana Smatanová, Samuel Tomeček, Szidi Tobias, Chinaski a ďalší. IMT Smile je jednou z najúspešnejších česko-slovenských kapiel. Prezentuje sa vlastnou tvorbou piesní. Na popovej scéne účinkuje vyše 20 rokov.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac