INXS
Interpreti

INXS

INXS bola austrálska rocková skupina, ktorá vznikla pod názvom The Farriss Brothers v roku 1977 v Sydney. Skupina sa pôvodne vyznačovala hudobnými štýlmi ako new wave, ska a pop, avšak postupne si vyvinula tvrdší rockový výraz obohatený o funk a tanečné prvky.
Až do roku 1997 tvorili kapelu spevák a frontman Michael Hutchence, Andrew Farriss, Tim Farriss, Jon Farriss, Garry Gary Beers a Kirk Pengilly. Prvý album vydali v roku 1980, kapela sa presadila najskôr doma v Austrálii, neskôr zaznamenala úspechy aj v USA. Nakoniec dobyla aj starý kontinent a zvyšok sveta. Medzi ich hity patrí "Never Tear Us Apart", "Need You Tonight", "Disappear", "By My Side".
Po smrti Hutchenca v roku 1997 skupina striedala spevákov a snažila sa udržať na hudobnom poli. V roku 2005 usporiadala v USA reality šou. Novým spevákom sa stal J. D. Fortune. S novým frontmanom vydala skupina album Switch.
V novembri roku 2012 skupina počas koncertu v austrálskom meste Perth oznámila ukončenie svojej činnosti po 35 rokoch.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac