Knechtová Katarína
Interpreti

Knechtová Katarína

Katka sa narodila 14. 3. 1981 v Prešove. Navštevovala a ukončila Základnú ľudovú umeleckú školu v hre na klavír. Ako pätnásťročná začína svoju hudobnú dráhu s kapelou IMT Smile, pričom sa s Ivanom  stretáva počas štúdia na gymnáziu v Prešove. O niekoľko týždňov nato ju Ivan obsadí na pozíciu vokalistky v kapele IMT Smile.
V roku 1997 založila s bubeníkom Martinom Migašom a gitaristom Kajom Sivákom novú hudobnú skupinu PEHA, ktorá sa v roku 1999 stáva objavom roka. Najhranejšie skladby ako napr. „Spomaľ“, „Za tebou“, „Chodec na lane“ zložila práve Katarína. Kapela úspešne koncertovala na Slovensku, v Čechách aj Poľsku.
V roku 2007 bola Katka oslovená Jurajom Jakubiskom kvôli hudobnej spolupráci, aby zložila pieseň k filmu Báthory . Vzniká skladba „Muoj Bože“ a postupne sa stáva najhranejšou piesňou v slovenských rádiách a vyhráva cenu Aurel 2008 v kategórii Pieseň roka. Táto skladba je veľkým hitom, ktorý rotuje v rádiach mnoho ďalších rokov a stáva sa súčasťou koncertných vystúpení...
V roku 2008 sa Katarína Knechtová hudobne spolupodieľa na projekte „Pocta Jarovi Filipovi“, pre ktorý naspievala pieseň „Do batôžka“. Tento rok bol pre Katku zlomový. Rozhodla sa vydať na sólovú dráhu a umelecky aj osobnostne sa posunúť ďalej. Po oznámení svojho rozhodnutia nasleduje dohrávanie koncertov so skupinou Peha, súčasne už nasledujú prípravy prvých materiálov, prvé demo nahrávky, texty, ktoré by mali v budúcnosti tvoriť nový album podľa vlastného scenára. Pripravené demo nahrávky sú zaslané do Veľkej Británie niekoľkým svetovým producentom, z ktorých niekoľkí reagujú veľmi pozitívne. Z nich sa Katarína rozhodla pre producenta známeho pod prezývkou „Head“. Osobne sa s ním stretávala v Prahe, kde ju Head videl spievať naživo pieseň Muoj Bože pri príležitosti českej premiéry filmu Bathory. Tento okamih bol jeden z tých, ktoré presvedčil producenta o spolupráci na Katkinom projekte.

Zobraziť viac

preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac