Laiferová Marcela • Marcela 1969 / 1974 (2CD)

2CD
Pop/Rock

Marcela Laiferová 69
Marcela Laiferová dostala v roku 1969 exkluzívnu možnosť nahrávať svoj debutový album v Prahe s legendárnym orchestrom Karla Vlacha. Išlo vôbec o jeden z prvých slovenských albumov a pôvodne ešte vyšiel pod logom Supraphonu. Po následnej delimitácii jeho slovenskej pobočky sa stal jeden z úplne prvých titulov novovzniknutého vydavateľstva Opus. Z hľadiska repertoáru je dvanásť skladieb rovnomerne rozdelených na dve polovice. Z tej domácej tvorby rezonuje dodnes funkčný hit Sedem čiar a dobovou cenzúrou zakázaná skladba Daj povel: Páľ. Zo zahraničnej (cover verzie) vyniká pozoruhodná verzia nesmrteľnej beatlesovskej Yesterday (Prázdny stôl).

Marcela Laiferová 74
Na druhý profilový album si Marcela Laiferová musela počkať viac ako štyri roky. V „medzičase" jej náhle zomrel manžel a dvorný spolupracovník MUDr. Jaroslav Laifer, s pesničkou Slová zvíťazila na Bratislavskej lýre 1970 a zúčastnila sa viacerých piesňových festivalov po celom svete. Na tvorbe albumu sa opäť podieľali špičkoví spolupracovníci (autori: Pavol Hammel, Ali Brezovský, Ladislav Briestenský, Ján Lehotský, známy pražský hitmaker Bob Ondráček, textári Kamil Peteraj, Ján Štrasser, Zoro Laurinc, Tomáš Janovic, Boris Filan a ďalší). Najslávnejšou skladbou albumu je pôvodne hit Demisa Roussosa Poď bielou alejou.
DS

Zobraziť viac
Produkt je na sklade
8,00€
star_border star_border star_border star_border star_border

Tracklist

#
Názov skladby
Album
Čas
CD1: Marcela Laiferová ’69
1.
Mlč
2.
Nedočkavá
3.
Preskoč Múr
4.
Falošný Hráč
5.
Šumná Víla
6.
Nebesá
7.
Sedem Čiar
8.
Prázdny Stôl
9.
Daj Povel: Páľ
10.
Vôňa Medu
11.
Do Vŕby Zašepkaj
12.
Nestískaj Mi, Šuhaj, Rúčku
CD2: Marcela Laiferová ’74
1.
Magnetofón
2.
Dávna Pieseň
3.
Stále Sám
4.
Poď Bielou Alejou
5.
Rozprávaj Mi Blues
6.
Návrat Rocku
7.
Tak Sa Maj
8.
Noc Dýcha V Nás
9.
Pamätníček Prvej Dámy
10.
Ak Ma Opustíš
11.
Strecha Z Dlaní
12.
Veterný Mlyn

Video k produktu

Podrobnosti k albumu

  • Dátum vydania: 01.01.2010
  • EAN:8584019011025
  • Naše katalógové číslo: 910110-2

Napísať recenziu

Recenzie

preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac