Lomnické Čháve
Interpreti

Lomnické Čháve

Keď sa členovia kapely Lomnické čháve začali stretávať a hrávať do noci pod hviezdami, ich prvé publikum tvorili rómski osadníci z Nového Dvora pri Veľkej Lomnici a kulisami boli Vysoké Tatry. Písal sa rok 2011.
Kapela s pôvodným názvom Gypsy band Lomnické čháve sa do súčasnej formácie kreovala pod krídlami Tomáša Slebodník počas nakrúcania celovečerného dokumentárneho filmu KAPELA pod taktovkou Laca Kaboša v roku 2017, ktorý bol premierovaný v Českej a Slovenskej republike a na desiatke európskych filmových festivaloch. Práve počas nakrúcania dokumentu prvýkrát vystúpila táto muzikantská partia na festivale Pohoda v Trenčíne, kde dostala do totálneho tanečného varu celý Nay tanečný dom a priľahlé trávnaté plochy. O rok neskôr ako hosť na hlavnom stage pri poslednom čísle festivalu – Vítaní slnka, kde tancovalo 8-10tisíc návštevníkov.
Kapela vznikla ako trio – Milan Polhoš, Gustáv Gábor a Roman Gábor, postupne sa do kapely pridal perkusionista a brat kapelníka Nikolas Polhoš a zmeny v zostave kapely zatiaľ uzatvára Janko Polhoš, klávesák, na akordeón a klávesy alternuje Roman Polhoš.
Má za sebou zhruba 100 koncertov ročne, z najvýznamnejších je Pohoda festival 2017,2018, Grape festival 2019, Festival Východná 2018,2019 , viac ako 30 spoločných koncertov s Mariánom Čekovským, s Jankom Kuricom , s Lukášom Adamcom a niekoľko medzinárodných festivalov v Českej republike.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac