Mikulčík Kamil
Interpreti

Mikulčík Kamil

Kamil Mikulčík je slovenský herec, spevák, hudobník, skladateľ a aranžér. Po absolvovaní gymnázia Jána Hollého v Trnave študoval niekoľko semestrov na Fakulte podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave a zároveň začal denné štúdium na Vysokej škole múzických umení, odbor herectvo, ktoré si ho nakoniec podmanilo. Ako herec začínal v Túlavom divadle a Radošinskom naivnom divadle.
V roku 2009 sa Kamil v duete s Nelou Pociskovou zúčastnil národného kola pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest, z ktorého ako víťazi postúpili až do moskovského semifinále (po 11 rokoch neúčasti Slovenska v tejto medzinárodnej súťaži). V rokoch 2004 – 2016 bol členom, aranžérom a spoluzakladateľom a capellovej hudobnej formácie Fragile. Ako hudobník, skladateľ a producent sa podieľal na albume Obchodnice s noční můrou (2007) českej šansónovej speváčky Emy Márovej. V roku 2012 vydal sólový album Dáma v rýchliku, kde texty Miroslava Válka zhudobnil Stanislav Šurin. S týmto programom koncertoval naživo na mnohých podujatiach po celom Slovensku, predovšetkým s hudobnou formáciou Pacora Trio. Komorné open-air koncerty s neopakovateľnou atmosférou Kamilových autorských skladieb sme mali možnosť zažiť niekoľko rokov po sebe v rámci hudobného leta pezinskej Radnice. V roku 2020 sa fanúšikovia spevu a hudobného cítenia Kamila Mikulčíka konečne dočkali jeho prvého autorského CD s názvom "40 zím".

 

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac