Nagy Peter
Interpreti

Nagy Peter

Peter Nagy je už viac ako dve desaťročia jednou z najvýraznejších postáv česko-slovenskej populárnej hudby s obdivuhodnou štatistikou. Skoro dve desiatky albumov s počtom predaných kusov, o ktorých sa dnešným hviezdam ani nesníva, niekoľko desiatok naozajstných hitov, mnoho nehitových piesní s hlbokou výpoveďou, piesne pre deti, ktoré sa neznížili k infantilnosti bežnej produkcie... a stále nové a nové generácie poslucháčov.
Pri počúvaní rádia alebo televíznej relácie na pol ucha si to človek až tak neuvedomí. Ale stačí sa postaviť do niekoľkotisícového babylonu divákov na koncerte a chvíľku sledovať, ako sa správa ten dav pri jeho starých i nových piesňach. Ako hlboko je tými sloganmi, melódiami a rytmami prerastený. No za týmito číslami sa skrýva niečo ešte podstatnejšie, čo sa u nás v tak výraznej podobe často nerodí. Komplexná autorská výpoveď. Pesničkárstvo. A texty.

Zobraziť viac

preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac