Oňová Gizka
Interpreti

Oňová Gizka

Gizela Oňová sa narodila v decembri 1948 v rodine vášnivého hudobníka - amatéra Silvestra Orbána. Za doprovodu jeho harmoniky absolvovala svoje prvé vystúpenia a spevácke súťaže, kde získala mnohé ocenenia. Hneď po skončení strednej školy nastúpila ako profesionálna speváčka a to v oboch sférach - koncertnej aj komerčnej. Počas celej speváckej kariéry sa snažila túto kombináciu aj zachovať. Každá z týchto sfér jej totiž dala veľa: Koncertná “branža” priniesla zaujímavú, tvorivú prácu, určitý stupeň popularity a v neposlednom rade aj možnosť spoznať aj tie najzapadlejšie kúty našej krásnej krajiny. V komerčnej sfére zase získala veľkú prax (spieva sa tam oveľa viac, ako na koncertoch), rozsiahly repertoár a obrovskú pohotovosť.
Ešte sa vráťme k umeleckým sféram Gizely Oňovej: Keďže vždy chcela, aby okruh jej poslucháčov bol čo najširší, nikdy sa nezamerala len na jeden konkrétny hudobný žáner - ani na koncertoch, ani v komercii. Spievala (a spieva) všetko: Modernú hudbu, džez, dychovku, evergreeny, kabaretné kuplety, ba aj koledy a iné menšinové žánre. Niektoré, ako napr. džez, alebo evergreeny, mala z duše rada, ostatné sa naučila mať rada. Do svojho širokého záberu si pribrala aj muzikály. Niekoľko rokov pôsobila ako Huberta v muzikáloch "Mníšky" a "Mníšky milionárky" v divadle "Teátro". Po odchode Magdy Pavelekovej z divadla prevzala jej rolu matky predstavenej.
Samozrejme, každý spevák sa snaží, aby jeho piesne boli vysielané aj v médiách a dostali sa medzi ľudí na rôznych hudobných nosičoch. Aj Gizke Oňovej sa to podarilo, nahrala v Slovenskom rozhlase desiatky trvaliek, vystupovala v desiatkach televíznych programov (napr. Smiem prosiť?.., Repete, Vtipnejší vyhráva, atď.) a jej piesne vyšli aj na viacerých MC a CD.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac