Pán Stanislav & Raketa
Interpreti

Pán Stanislav & Raketa

Skupinu tvoria Stanislav Petrov (1975) - bol zakladajúcim členom bratislavskej formácie Le Payaco a zároveň autorom a spoluautorom niektorých najväčších hitov kapely ako napr. Dobrý večer priatelia, Horská chata, Intelektuál, Mir 99...Kapela mala za sebou slávny prvý album Le Payaco, keď Stano v lete 2000 skupinu opustil a začal štúdium réžie hraného filmu na VŠMU v Bratislave. Jeho krátky film z roku 2004 "Z ulice" získal mnoho ocenení na domácich a zahraničných festivaloch a jeho krátky film "In delirium" bol v r. 2012 nominovaný na národnú cenu Slnko v sieti za najlepší krátky hraný film.
V roku 2011 Stano založil hudobnú skupinu RAKETA. Gitary sa uchopil Matúš Kľúčik a na bicie tĺkol Willo Shakespere. O Matúšovi Kľúčikovi (1980) sa dá povedať že predstavuje profesionálneho gitaristu. Gitara je aj jeho živnosťou, vedie rovnako kultovú formáciu Love for Money a tiež Animal Crackers, takisto dáva lekcie hry na gitaru. Vyštudoval klasickú gitaru na konzervatóriu v Bratislave, V roku 2007 sa Stano pridal k Matúšovi, ktorý chodil jamovať s Ďurom Černým a tu sa zrodila myšlienka vystupovať ako kapela. Tá sa nakoniec neuskutočnila ale Stano pokračoval v písaní materiálu a tak sa mohli v r. 2011 stretnúť na pódiu v Music Gallery "U Dežmára" v rámci otvorených produkcií aj s bubeníkom a výtvarníkom Willom Shakespearom a prevádzkar klubu Cyril okamžite naliehal aby táto kapela pôsobila profesionálne. Po roku Willo Shakespeare skupinu opustil, za bicie si sadol Rado Pinka, basgitary sa chopil Janko Antal a v tomto zložení kapela funguje v súčasnosti. Debutový album “Amplión” vychádza v máji 2019.
Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac