Philipee
Interpreti

Philipee

Filip Herda alias PHILIPEE je bratislavský producent a DJ/bubeník. S DJ kariérou začal už v r.2003 kedy popri hraní v najznámejších slovenských kluboch začal cítiť svoj talent na hudobnú produkciu. V roku 2017 sa spojil s VeronikaS a zložili spolu tanečný debut „Feel“ ktorý sa dostal aj do známych slovenských rádií. Postupne nasledovali ďalšie rádio skladby „Save me“ so silným hlasom Martina Císara, collab „Feelin Good“ s Milanom Lieskovským, či „Hold Me“ s Nicky Mack.    

PHILIPEE-ho poznávacím znamením je rytmický zvuk piana a euforické melódie spojené do tanečného celku. V roku 2021 zažil PHILIPEE medzinárodný úspech, kedy sa jeho deep house skladba „Run trom Truth“ s anjelským hlasom Brita Luke Coulsona dostala do svetového vydavateľstva Tropical House Records s miliónmi fanúšikov. Slovenský producent sa tak dostal na playlisty a kanály spolu s umelcami ako Avicii, Kygo, či Sam Feldt.    

V roku 2022 vydáva svoj debutový multižánrový album Dreamer, v ktorom spája všetky svoje skladby od roku 2017 do 2022 do 1 celku. Na albume môžete počuť tanečné skladby v hudobných žánroch dance, house, future pop, deep house, future house, slap house a synthwave. So skladbami pomáhali hviezdne slovenské štúdiá Little Beat a LVGNC. Na albume hosťujú mená ako Martin Císar, VeronikaS, Maxo Šrámek, Nicky Mack, Vessy, kapela Blue Zodiac, superstarista Jakub Pružinský, Češka s gospelom Leona Gyongyosi i američan Michael Shynes. O text skladby Starchaser sa postarala Celeste Buckingham.

PHILIPEE okrem produkovania hudby v súčasnosti pôsobí ako pravidelný guest DJ v relácii Switch na Europa2 rádiu, kde mixuje tanečnú hudbu súčasnosti. Okrem toho je zakladateľom a členom event skupiny ExperiencE by PHILIPEE spájajúca DJa/bubeníka s huslistom, saxofonistom s modernou a legendárnou tanečnou hudbou. S projektom sa predstavil aj v relácii ČeskoSlovensko má talent. 

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac