Piešová Barbora
Interpreti

Piešová Barbora

Barbora Piešová je slovenská speváčka. Je víťazkou šiestej série televíznej speváckej súťaže SuperStar.
Pred účasťou v SuperStar Piešová získala značný úspech v rôznych regionálnych speváckych súťažiach. V roku 2017 sa stala laureátkou súťaže My Popstar Talentmania a získala možnosť nahrať promo CD v nahrávacom štúdiu. V tom istom roku sa zúčastnila súťaže Novácky talent, kde získala prvé miesto v Zlatom pásme, a súťaže Kremnické laso, kde sa umiestnila znovu prvá v kategórii sólo spev a zároveň získala ocenenie za najlepší vokálny výkon. V nasledujúcom roku v súťaži Krištáľová váza získala prvé miesto a cenu divákov a v súťaži Zemplín Pop Michalovce sa stala laureátkou súťaže. Zároveň sa jej podarilo v súťaži Novácky talent zopakovať úspech z predchádzajúceho roka a opäť sa umiestnila na prvom mieste.
V rokoch 2018 – 2019 absolvovala druhý stupeň hudobného odboru v hlavnom predmete spev (s gitarou) na Základnej umeleckej škole Nováky. Počas štúdia získala viacero hudobných ocenení a účinkovala v kapele Big band ZUŠ Nováky, s ktorou sa zúčastnila na Medzinárodnom hudobnom festivale v Děčíne.
Piešová sa okrem spevu venuje aj skladaniu piesní. Vo februári 2020 na portáli YouTube uverejnila singel Anjeli doplnený videoklipom, pre ktorý zložila hudbu i text. Skladba, ktorú naspievala spoločne so sestrou Lenkou Piešovou získala viac ako 400 tisíc zhliadnutí.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac