Rabbi Tanya Segal & Mojše Band
Interpreti

Rabbi Tanya Segal & Mojše Band

Cieľom Mojše bandu je interpretovať najmä staré židovské piesne zo Slovenska, ktoré sú úzko zakorenené v slovenskom folklóre. Pod názvom Mojši sa skrýva pôvodné pomenovanie pre klezmerov žijúcich na Slovensku. Títo hráči okrem toho, že hrali tradičnú židovskú hudbu venovali sa kvôli obžive aj interpretácii slovenskej hudby. Takto došlo v mnohých lokalitách Slovenska ku krásnej symbióze štýlovo rozdielnych prvkov v jeden špecifický hudobný celok. Hráči Mojše bandu túto tradičnú hudbu obohacujú o vlastné podnety z oblasti chansonu, ethna, worldmusic, jazzu. Mojše Band tvoria traja mladí perspektívni muzikanti skúsení vo viacerých oblastiach a žánroch hudobného umenia.

Rabbi Tanya Segal z Tel Aviv je momentálne ordinvanou reformnou rabínkou v Krakowe, kde plní funkciu ako prvá ženská rabínka po II. svetovej vojne.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac