Rajt Marco
Interpreti

Rajt Marco

Marco Rajt, vlastným menom Marek Rajt (27. december 1977) je multižánrový husľový virtuóz a pedagóg hudby. Marco Rajt sa narodil v hudobníckej rodine a k hudbe ho už od skorého detstva viedol otec. Marco začal hrať na husliach ako šesťročný, ako osemročného ho odborníci označili za zázračné dieťa a majstra hmatníku.
Marco Rajt vydal 3 albumy s ľudovou cimbalovou tvorbou (1996: Marek Rajt so svojou cimbalovou hudbou 1, 2001: Marek Rajt so svojou cimbalovou hudbou 2 a 2008: Romano Stylo). Ľudovej a klasickej hudbe, ktorú aj študoval sa venoval do roku 2014. V roku 2015 vydal a pokrstil sólový album Marco, plný najznámejších klasických a rock-popových hitov, ktoré prerába do svojho vlastného štýlu. Tento album, venovaný jeho vtedy 2,5 ročnému synovi si získal u ľudí veľký úspech a Marca dostal do popredia slovenskej hudobnej scény.
V júni 2016 vydal rockový štúdiový album Master of Violin, ktorým údajne dokazuje svoju genialitu. V tomto období dostal mediálnu prezývku „Slovenská Vanessa Mae v nohaviciach“. V máji 2017 vydal singel s kontroverzným videoklipom na skladbu Summer, časť „Búrka“ z diela „Štyri ročné obdobia“ (Antonio Vivaldi).
Momentálne sa pohybuje na rôznych významných pódiách, svojimi vystúpeniami často podporuje viaceré benefičné koncerty, predovšetkým tie, ktoré sú venované deťom. Je častým hosťom televíznych talkshows, nie len ako umelec, ale aj ako skúsený pedagóg.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac