Sematam
Interpreti

Sematam

Sematam je mladá funky kapela z Nitry pozostávajúca zo siedmych členov. Rytmickú sekciu, ktorú vedie ozdoba kapely bubeníčka Miška, obohacuje neodmysliteľná súčasť každej funky kapely - dychová sekcia v zložení saxofón, trúbka, trombón. Ich hudba obsahuje prvky funky, popu, a hip-hopu, doplnené o ich jedinečný štýl.
V roku 2016 porota na čele s Jožom Rážom zvolila kapelu Sematam za absolútnych víťazov Slovenskej Hudobnej Ligy. Následne sa v roku 2017 ako jediná slovenská kapela prebojovali do finále Skutečné ligy (českej súťaže pre mladé kapely), kde spevák kapely Marek Kutnár získal ocenenie Spevák roka.
Do povedomia sa dostali najmä vďaka skladbe De ste?!, ktorá popisuje (alebo skôr paroduje) nočný život v ich rodnom meste. Následne svetlo sveta uzrelo niekoľko ďalších singlov, na ktorých spolupracovali okrem iného aj s Ivanom Verešom, Sárou Polyákovou a v jednom z klipov sa objavila aj tanečná skupina Ladylicious. Na svoj debutový album, ktorý vznikal v spolupráci s členmi produkčnej skupiny Randal group Jimim Cimbalom a Zolim Tóthom, si však museli počkať až do jesene 2019. O konečný zvuk sa postaral slovenský hudobný producent Marek Šurin.

Zobraziť viac

Diskografia

Nosič
Album
Dátum vydania
CD
Sematam • Sematam

Sematam • Sematam

10/2019
9,99€

preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac