Sheeran Ed
Interpreti

Sheeran Ed

Edward Christopher „Ed“ Sheeran (17. február 1991) je červenovlasý spevák a skladateľ z Halifaxu v Anglicku. Vďaka svojej muzikálnosti, emócii a neskutočnej radosti z hrania si vybudoval obrovskú fanúšikovskú základňu a dosiahol uznanie mnohých kritikov.
V roku 2011 vydal nezávislé EP s názvom No. 5 Collaborations Project, vďaka ktorému si ho všimol Elton John a Jamie Foxx. V septembri v roku 2011 vydal svoj debutový album, + („Plus“), ktorý bol od tej doby v Spojenom kráľovstve šesť-krát certifikovaný platinovou platňou. Album obsahuje singel „The A Team“.
Edova popularita v zahraničí začala v roku 2012. V USA to bolo vďaka spolupráci s Taylor Swift na jej piesni z albumu Red. Pieseň „The A Team“ bola v roku 2013 nominovaná Cenu Grammy za pieseň roka, kde Ed vystupoval spolu s Eltonom Johnom. Strávil veľa času ako predskokan na turné Taylor Swift, s názvom The Red Tour v Severnej Amerike. Neskôr v roku 2013 vystupoval na vypredaných koncertoch v newyorskej Madison Square Garden, ako hlavný umelec.
Jeho druhý štúdiový album, x („Multiply“), bol vydaný v júni 2014. Ako časť svojho svetového turné, Ed v júli 2015 odohral tri vypredané koncerty v londýnskom Wembley Stadium, ktoré sú doteraz jeho najväčšie šou.
Sheeranov tretí štúdiový album s názvom ÷ („Divide“) vyšiel v marci 2017. Single z albumu „Shape of You“ a „Castle on the Hill“ boli vydané 6. januára 2017.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac