Univerzitný spevácky zbor Mladosť
Interpreti

Univerzitný spevácky zbor Mladosť

Spevácky zbor MLADOSŤ bol založený v roku 1969 na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Od svojho vzniku (T. Sedlický) pôsobil ako miešaný spevácky zbor, od roku 1976 ako ženský spevácky zbor. Od roku 1979 až podnes pracuje so zborom M. Pazúrik a v rokoch 1992 - 95 pracovala so zborom aj D. Turňová. 
V roku 1995 s reorganizáciou fakúlt učiteľského smeru v rámci Univerzity Mateja Bela došlo i k reorganizácii vokálneho telesa. Spevácky zbor podľa potreby vystupuje so svojimi zložkami ženský spevácky zbor, komorný spevácky zbor a miešaný spevácky zbor. V rokoch 2001-2008 pracovala so speváckym zborom aj Mgr. et Mgr. art. Hana Kováčová a v rokoch 2011-2014 Mgr. et Mgr. art. Barbora Brosová Lipková. Hlasovým pedagógom je Mgr. Zuzana Uhríková. Umeleckým vedúcim a dirigentom je prof. PaedDr. Milan Pazúrik, CSc.

 
Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac