-5%

Ursiny Dežo • Pevnina detstva / Nové mapy ticha (2CD)

2CD
Pop/Rock

Dežo Ursiny tvorí spolu s Mariánom Vargom a Pavlom Hammelom trojicu zakladateľov modernej slovenskej rockovej hudby. Jeho skupiny Beatmen a Soulmen predstavujú neoddeliteľnú súčasť jej základov. Dlho mu trvalo, kým si našiel kongeniálneho partnera v oblasti slova. Bol ním básnik Ivan Štrpka, s ktorým vytvoril jednu z najpevnejších autorských dvojíc v našich rockových dejinách. Pevninu detstva história právom zhodnotila ako jeden zo zásadných albumov (česko)slovenského rocku.
Kým na prvý slovenský album Ursinyho si museli fanúšikovia počkať päť rokov, ten druhý, Nové mapy ticha, vyšiel hneď po roku. Ursinyho slovenská „dvojka" je symbolom autorovho definitívneho návratu k hudbe, pričom výnimočnosť jeho postavenia dokresľuje aj fakt, že keď po ôsmich rokoch opäť vystúpil v PKO, koncert bol vypredaný behom pár hodín.
GM

Zobraziť viac
Produkt je nedostupný
8,73€
9,19€
star_border star_border star_border star_border star_border

Tracklist

#
Názov skladby
Album
Čas
CD1: PEVNINA DETSTVA
1.
VTÁCI
2.
OSTROV
3.
PRIVRETÝMI OČAMI
4.
NOVÉ DIEŤA
5.
JEDNÉHO DŇA
CD2: NOVÉ MAPY TICHA
1.
NOVÉ MAPY TICHA
2.
A NA TO MYSLÍM
3.
NA MALEJ STANICI
4.
DNES V NOCI
5.
VÍŤAZ
6.
ZELENÉ JABLKO
7.
DOMESTIC FLIGHT
8.
HÁDANKA

Podrobnosti k albumu

  • Dátum vydania: 01.01.2010
  • EAN:8584019014323
  • Naše katalógové číslo: 910143-2

Napísať recenziu

Recenzie

preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac