Vizváry Eugen • For Jaco

CD
Jazz/Blues

Eugen Vizváry vydal album s názvom "For Jaco", ktorý vzdáva hold basgitarovej legende Jacovi Pastoriovi a je aj nie je pokračovaním jeho debutového "Part One".

„Jaco bol mojou inšpiráciou od mojich úplných začiatkov, jeho prvý album mám zažitý už od detstva. Viac ako jeho samého som však vnímal jeho hudbu ako celok. Lipnem na ňom stále, basa tvrdí muziku, tvorí jej podstatu. Base ako takej venujem špeciálnu pozornosť a asi pred troma rokmi mi "preplo" a každý deň som dve hodiny počúval len Jaca. Nielen ako basistu ale aj ako muzikanta, zaujímalo ma, ako to celé vnímal. Páči sa mi na ňom, že je strašný naturalista a otvorený človek, no nie hlúpym spôsobom. Vytvoriť takúto rovnováhu je ťažké, on to už neskôr síce s tým naturalizmom preháňal, no to mi tiež nevadí. Rozhodol som sa, že urobím cdčko s jeho skladbami, taký tribút. Tak to celé začalo. Potom mi ale napadlo, že tých tribútov už bolo veľa a keďže som chcel robiť aj svoj album, spojil som to dokopy a cd, na ktorom sú nakoniec tri (resp. štyri) jeho skladby, som mu venoval."

Zobraziť viac
Produkt je na sklade
11,99€
star_border star_border star_border star_border star_border

Tracklist

#
Názov skladby
Album
Čas
1
The Island
For Jaco
2
Liberty City / Portrait of Tracy
For Jaco
3
Amelia
For Jaco
4
Around The Corner
For Jaco
5
Back To My Roots
For Jaco
6
Last Night
For Jaco
7
Chromtaic Fantasy
For Jaco
8
Traine To New Village
For Jaco
9
Three Woman
For Jaco
10
Goja
For Jaco
11
Red Well
For Jaco

Video k produktu

Podrobnosti k albumu

  • Dátum vydania: 20.01.2016
  • EAN:8586010201658
  • Naše katalógové číslo: 27710012

Napísať recenziu

Recenzie

Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac