Hanička a Murko
Interpreti

Hanička a Murko

Hanička a Murko - výnimočná spevácka dvojica! Sú to farebné, mäkučké a priateľské bábky. Dievčatko Hanička je vo veku škôlkarky. Je speváčkou. Kocúrik Murko je jej verný kamarát a s nadšením ju sprevádza - mňaukaním a rôznymi zvukmi, ktorým rozumie len Hanička. A samozrejme obaja radi tancujú, behajú, jašia sa a učia sa nové veci. Presne ako všetci škôlkari (a zvedavé mačky). Hanička a Murko prinášajú deťom pesničky - na CD, DVD a tiež vo svojom výnimočnom pesničkovo-divadelnom vystúpení. Na YouTube si môžte pozrieť aj ich vzdelávacie videá a videá na podporu čítania knižiek.
Medzi speváckymi dvojicami sú Hanička a Murko výnimoční - radia sa medzi tzv. javajky. Sú to bábky vedené zdola - jedna ruka bábkoherca je vo vnútri bábky a druhou rukou ovládajú ruky bábok - pomocou čempurít (vodiacich tyčiek). Bábky sú známejšie pod názvom "mapetky". Ten je odvodený z anglického "muppets". Mapetky preslávil americký televízny program Sesame Street vytvorený koncom 60-tych rokov. Haničku a Murka vedú profesionálni bábkoherci, absolventi Katedry bábkoherectva na VŠMÚ v Bratislave. Pesničky naspievala Simonka Bartosová.
Pred tým, ako sa Hanička a Murko objavili v ich súčasnej, bábkovej podobe, vystupovala Hanička v animovanej podobe vo vzdelávacích videách pre najmenšie detičky (1-3 roky) pod hlavičkou “Mačka strakatá”.

Zobraziť viac

preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac