Krištof Lehotská Jana
Interpreti

Krištof Lehotská Jana

Jana sa narodila v Bojniciach a od malička sa venovala spevu. Navštevovala Základnú umeleckú školu v Prievidzi, kde študovala nielen spev, ale aj hru na klavír. V tomto čase sa zúčastňovala mnohých regionálnych aj celoslovenských speváckych súťaží a získala množstvo ocenení.  Neskôr  na chvíľu zmizla z pódií a venovala sa štúdiu na vysokej škole v Nitre. Potom sa vydala a založila si rodinu a je mamičkou dvoch detí Barborky a Mateja.  
Po koncertných pódiách Jana neustále túžila a v roku 2017 sa rozhodla, že sa opäť začne naplno venovať hudbe. Skúsila niekoľko hudobných zoskupení a začala navštevovať aj súkromné lekcie hry na gitaru u gitarového mága Reného Lacka. Práve René bol tým hlavným  iniciátorom spojenia Janky a gitaristu Petra Decheta, s ktorým v roku 2018 začali spoločne koncertovať a komponovať vlastnú hudbu. Výsledkom bolo v  marci 2019 vydanie svojho prvého sólového albumu pod názvom SNY. Obsahuje desať autorských piesní v slovenskom jazyku. Žánrovo spojili americkú country s prvkami rock a pop music. Piesne sú inšpirované ich životnými príbehmi, či príbehmi ich priateľov.
Šťastie rodiny je pre Janu  najdôležitejšie. Spievaním si vytvára vnútornú pohodu na duši aj na srdci, čo prenáša aj do rodinného prostredia. Deťom venuje všetok svoj voľný čas a sú súčasťou plnenia si snov.

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac