Andie J
Interpreti

Andie J

Andrea Juhásová a.k.a. Andie J., je slovenská speváčka a song-writterka, narodená 2. decembra 1994 v Piešťanoch, odkiaľ aj pochádza. Počas základnej školy sa na umeleckej škole učila hru na klavíri, a ako samouk na gitare. Popri strednej škole bola členkou folklórneho súboru Máj, s ktorým vystupovala po celej Európe. V 15tich rokoch začala písať svoje vlastné piesne.
Absolvovala 6-ročné štúdium na konzervatóriu v Nitre (2012-2018), hudobno-dramatický odbor, kde získala titul Dis. Art.. Pod vedením pedagogičky spevu, Márie Lechmanovej, vystúpila napríklad na Novej scéne, v Divadle Andreja Bagara v Nitre, či v speváckej súťaži Superstar.
V roku 2016 sa stala víťazkou súťaže organizovanej nahrávacou spoločnosťou Kali Records.
Po maturite (2016) nastúpila na UKF v Nitre, v odbore prekladateľstvo a tlmočníctvo, ktorý ukončila s titulom Bc.
Na svojom debutovom EP albume spolupracovala s producentom Domi Stoffom z kapely King Shaolin. Prvou zverejnenou skladbou je skladba „Shoot Me To The Moon“. Andie si hudbu a text píše sama.

 

Zobraziť viac

Diskografia


preload
Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac